Sıva Altı Tesisatlar

Elektrik tesisatı döşemek ise çok dikkat edilmesi ve özenle yapılması gereken zorlu bir iştir. Kullanılan boruların sağlam olması ve uygun yerlere yerleştirilmesinin gerekmesi yanı sıra bir iletken aracılığı görmesi nedeni ile dikkatli ve amacına uygun seçilmesi gerekmektedir. Kullanılan kabloların çevreye zarar vermemesi için gerekenlerin yapılması istenir. Elektrik tesisatı döşenmesi sırasında belli olan bazı işlem sıraları vardır.

Kullanılacak malzemenin doğru seçimi ve sıraya uygun bir şekilde ilerlemesi ile birlikte meydana gelecek sorunların en aza indirilmesi için gereken adım atılmış olur.

Düzgün yapılmamış veya daha sonradan sorun ve aksaklık meydana gelmiş elektrik tesisatlarında ise boruların patlaması, elektrik kaçaklarının meydana gelmesi, prizlerin çalışmaması, elektrik enerjisinin düşmesi, elektriğe bağlı olan gereçlerde sorunlar meydana gelmesi, orantısız elektrik gelmesinden kaynaklı ampullerde patlama gibi küçük olarak görünse de zamanında müdahale ve gerektiği zamanlarda bakım yapılmadığında evin ya da iş yerinin yani bulunulan ortamın hepsinin etkilenebileceği türden ciddi sorunlar meydana gelebilmektedir.

Zamanında işlem yapılmayan sorunlar daha sonrasında daha büyük ve bazı durumlarda tüm tesisatın değiştirilmesi gibi büyük sorunlara yol açmakla birlikte hem zamanımıza hem de cebimize çok büyük zararlarda bulunmaktadır. Bu nedenle elektrik tesisatında meydana geldiğini düşündüğünüz herhangi bir sorun varsa eğer alanında uzman ve tecrübe sahibi bir usta ile görüşüp gerekeni yaptırmanız gerekmektedir.